Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Półkolonia - ostatnie wolne miejsca
2021-07-19


Wieczór z poezją połączony z promocją tomiku wierszy pt. „Moje Dylematy” Katarzyny Cetnarowskiej
2021-07-15


A już w sierpniu...
2021-06-29


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


XX. Bieg Floriański

2017-04-28

Startujemy o godz. 14-tej, rozpoczynając Jubileuszowy XX. Bieg Floriański. Którego historia sięga 1997 roku, gdzie po ulicach Czchowa oraz ścieżkach Grodziska pierwsi uczestnicy pokonywali trasę około 1500 metrów.

Inicjatorem i pomysłodawcą Biegu Floriańskiego był Tadeusz Rajczak.

Przez lata trasa biegu nieco się zmieniała, ale ciągle biegaliśmy w Czchowie,

po siedemnastu latach nastały zmiany.

W 2014 roku po raz pierwszy biegaliśmy ścieżkami położonymi w Dolinie Dunajca w Domosławicach.

W 2015 roku trasę Biegu wyodrębniliśmy na terenach „Chorwacji Jurkowskiej”, a druhowie po raz pierwszy zmierzyli się w sztafecie.

W 2016 roku w Tymowej do pokonania mieliśmy blisko dwukilometrowy odcinek. Trasa biegła wzdłuż kościoła, w górę obok cmentarza, i na szczyt wzniesienia, gdzie znajduje się stadion w Tymowej, potem już tylko z górki, z powrotem pod remizę.

Dzisiaj Jubileuszowy XX Bieg Floriański odbywa się w Czchowie. Tegoroczni  Gospodarze – Burmistrz Czchowa, OSP Czchów, MOKSiR w Czchowie  – w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników Biegu  wyznaczyli trasę po terenie utwardzonym (Rynek, ul. Węgierska, plac zabaw, plac kościelny, Rynek).  

W trakcie wydarzenia realizowane będą naprawdę ciekawe inicjatywy:

Partnerzy Wydarzenia: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czchowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu  Rekreacji w Czchowie zapraszają wszystkich uczestników Biegu zarówno tych biegających jak i wspierających (mamy na myśli również publiczność) do udziału w akcji „Bieg po zdrowie”. Akcja realizowana jest w ramach Gminnego Programu Profilaktyki. Jednym z jej elementów są działania informacyjne a także wyjątkowe stoisko, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat korzyści jakie dostarcza organizmowi zdrowe odżywianie. Udowodnimy, że dobry pomysł na śniadanie wcale nie jest skomplikowany, a jedząc „zdrowe śniadanie” zapewnimy sobie mnóstwo pozytywnej energii i siły do uprawiana różnych dyscyplin sportowych. Bardzo serdecznie zapraszamy!!!

W Czchowie będziemy również gościć przedstawicieli Stowarzyszenia ROTA z Ropy, którzy w ramach projektu pn. „Święto Flagi” zapraszają wszystkich do stoiska po odbiór Flagi Polski.   

W czasie oczekiwania na dekorację zwycięzców Biegu Floriańskiego (około 15-tej – 16-tej) zapraszamy do obejrzenia pokazu ratownictwa technicznego i medycznego – wydobywanie poszkodowanego z pojazdu za pomocą urządzeń hydraulicznych. Akcję przeprowadzą Strażacy z OSP w Czchowie.

Rekwizyt – samochód udostępnił Andrzej Zelek – firma AUTO ZELEK, która istnieje od 1999 roku, a jej specjalizacją są naprawy blacharsko-lakiernicze.

Firma świadczy usługi w zakresie kompleksowych napraw powypadkowych samochodów osobowych oraz pozostałych środków transportu.

 

Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszają Organizatorzy:

Burmistrz Czchowa, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Oddział Gminny w Czchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

Kalendarz wydarzeń
<< Lipiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031