Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


„Misie, Żabki i Jeżyki – dbają o PRZYRODĘ!”

2016-05-11

„Wiosenna akcja sadzenia drzewek”

W ramach projektu nasze Przedszkole planuje zrealizować wiele ciekawych przedsięwzięć. Już w kwietniu przedszkolaki z grupy „Żabki”, „Misie” i „Jeżyki” uczestniczyły w wiosennej akcji sadzenia drzewek, krzewów oraz sadzonek roślin w ogrodzie przedszkolnym, które zostały zakupione przez organizatora. Korzystając z pięknej wiosennej pogody wybraliśmy się do naszego pięknego ogrodu aby wzbogacić go w nowe okazy drzewek, krzewów oraz bylin. Każdej grupie przedszkolnej zostały przydzielone do posadzenia różne rośliny, drzewka oraz krzewy. Przedszkolaki wraz z wszystkimi nauczycielami, dyrektorem oraz przy pomocy pracowników przedszkola zabrały się ostro do pracy, sadzenie zostało podzielone na kilka dni. Najpierw dzieci oglądały swoje roślinki, poznawały nazwę a następnie w ogrodzie po wykopaniu odpowiedniego dołka wsadzały, obsypywały ziemią i obficie podlewały. Radość z tego działania była przeogromna i sprawiała przedszkolakom wiele radości, tańczyły wkoło drzewek i śpiewały piosenki. Dzieci nie tylko poznały nowe rośliny, drzewka i ich nazwy ale przede wszystkim nauczyły się odpowiedzialności za przyrodę. Regularnie wychodzą do ogrodu przedszkolnego aby opiekować się posadzonymi krzewami, drzewkami i roślinkami oraz prowadzą obserwację.

 Teresa Kołodziej

 

Świadomość ekologiczna przedszkolaków

W ramach realizacji projektu „Przyjaciel Przyrody”, dzieci z grupy „Misie, Żabki i Jeżyki” z Publicznego Przedszkola w Jurkowie zachęcane były do dbania o Ziemię na co dzień. Zachowania proekologiczne promowano poprzez uczestnictwo w zajęciach dotyczących ochrony naszego lokalnego środowiska. Dzieci oglądały prezentację multimedialną traktującą o segregacji śmieci oraz oszczędzaniu wody. Dowiedziały się w jaki sposób segregować odpady, po co się to robi i co dalej dzieje się ze zużytymi butelkami plastikowymi, słoikami, czy makulaturą. Nie obce jest więc im pojęcie recyklingu. Wiedzą również do jakich pojemników należy wrzucać poszczególne rodzaje śmieci. Świadomość ekologiczna dzieci przejawia się również w ich działaniach twórczych. Przedszkolaki tworzyły ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych. Nauczyły się również piosenki o tematyce ekologicznej, którą śpiewały podczas „ekologicznego” spaceru z transparentami wykonanymi przy pomocy swoich rodziców.

                                                                                                        Jadwiga Szpila 

Kalendarz wydarzeń
<< Czerwiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930