Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

UWAGA!!! WAŻNA INFORMACJA!!!
2020-04-21

 

Z przyjemnością informujemy, że od 20 kwietnia 2020 roku dziedziniec zamku w Czchowie jest otwarty do zwiedzania przez całą dobę.


Od 3 maja 2020 r. w niedziele i święta z wieży zamkowej w Czchowie o godzinie 12:00 rozbrzmiewać będzie czchowski hejnał.
2020-04-30
Dzięki zaangażowaniu, odwadze i sile wspaniałych trębaczy – Stanisławowi Piotrowskiemu, Józefowi Kozdrojowi i Andrzejowi Szląskiemu, z wieży zamkowej w Czchowie usłyszymy hejnał i pieśni Maryjne.


Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Organizacja Dni Czchowa wraz z kiermaszem lokalnych walorów

2014-06-17

Podczas tegorocznych Dni Czchowa odbędzie się kiermasz lokalnych walorów, czyli wszystkiego tego co najlepsze na Śliwkowym Szlaku. Dzięki dofinansowaniu przedsięwzięcia za środków Unii Europejskiej możemy zebrać w jednym, wyjątkowym miejscu perełki naszego regionu, a co za tym idzie będziemy nimi się chwalić, promować je i zachęcać potencjalnych turystów do ponownego przyjazdu w nasze strony. 

Operacja pn. „Organizacja Dni Czchowa wraz z kiermaszem lokalnych walorów” realizowana jest w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt realizowany jest przez MOKSiR w Czchowie, a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, działanie: Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju. Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem operacji jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz promocja lokalnych walorów Śliwkowego Szlaku poprzez organizację Dni Czchowa wraz z kiermaszem lokalnych walorów. Kiermasz lokalnych walorów jest wartością dodaną tej operacji, doskonałym narzędziem promocji walorów lokalnych oraz poszerza ofertę kulturalną Ośrodka i samych Dni Czchowa.

„Dni Czchowa wraz z kiermaszem lokalnych walorów” odbędą się 26 i 27 lipca 2014 r. na Rynku w Czchowie. Na program imprezy składają się: kiermasz lokalnych walorów (stoiska promocyjne, rękodzieła ludowego oraz produktów lokalnych, programy dla dzieci, konkurs kulinarny „Potrawy Śliwkowego Szlaku”, występ laureatów konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Majstersztyk”, występ kabaretowy „Artura Barcisia i Cezarego Żaka”, koncerty  zespołów: „O Ela, Ex Chłopcy z Placu Broni”, Fuisn Folk, zespołu VOX, oraz  zespołu Fellows.

W ostatni weekend lipca serdecznie zapraszamy wszystkich do Czchowa, gwarantujemy, że każdy tutaj znajdzie coś wyjątkowego dla siebie. Kiermasz walorów lokalnych, w ramach którego promować będziemy same rarytasy Śliwkowego Szlaku, czyli piękną przyrodę, zabytki kulturowe, specjały żywnościowe i rękodzieło ludowe naszego obszaru, połączony z koncertowym programem artystycznym, sprawi, że wizyta w Czchowie na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Startujemy w sobotę o 18-tej programem artystycznym dla dzieci, a potem czyli o 18.30 zapraszamy wszystkich miłośników pieczenia, gotowania i wymyślania kulinarnych pyszności na konkurs „POTRAWY ŚLIWKOWEGO SZLAKU”. Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: NA SŁODKO, NA DANIE GŁÓWNE, i NA DOBRY HUMOR, a więc dla każdego coś dobrego. O 19-tej na scenie zaprezentują się laureaci konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „MAJSTERSZTYK”. Natomiast o godzinie 20-tej dużą dawkę humoru zaserwują nam wspaniali artyści „Artur Barciś i Cezary Żak”. Tuż po występie kabaretowym usłyszymy  niezapomniane piosenki lat 90-tych, które ciągle brzmią w uszach: „Kiedy już będę dobrym człowiekiem”, „O Ela”, czy „Kocham wolność”, a to za sprawą zespołu „O Ela, ex CHŁOPCY Z PLACU BRONI”. Tuż po 22-giej DJ MICKE zaprezentuje największe  przeboje  lat 70 i 80.

Niedziela zapowiada się równie atrakcyjnie, jak sobota. O godzinie 16-tej spotykamy się na Rynku w Czchowie, aby spędzić ciekawie popołudnie. I tak, zapraszamy najmłodszych na interaktywne przedstawienia teatralne, występy klowna z balonami, animatorów z bańkami mydlanymi, a także zabawy animacyjne z klockami wieloformatowymi.

Również od godziny 16-tej trwać będzie akcja „Kup książkę dla biblioteki”, której podsumowanie nastąpi o godzinie 19-tej. O godzinie 18-tej wystąpi młodziutki, bardzo zdolny zespół FUSION FOLK.  

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół „VOX”. Zespół wykona znane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej: „Bananowy song ”, „Zabiorę Cię Magdaleno”, „A ty kochaj mnie”, „Ta czarownica” czy „Masz w oczach dwa nieba”.

Na zakończenie koncertowego lata w Czchowie wystąpi krakowska formacja coverowa Fellows, która inspiruje publiczność największymi przebojami z gatunków pop, jazz, rock i blues.

Tak pokrótce można przedstawić jedną z najbardziej wyjątkowych imprez proponowanych w tym sezonie przez Ośrodek Kultury, jaka będzie, każdy musi przekonać się sam. Program zapowiada się imponująco, ale aby przedsięwzięcie odniosło sukces powinno spełniać Państwa oczekiwania, wyrażając nadzieję, że właśnie tak jest – jeszcze raz serdecznie zapraszam do Czchowa w ostatni weekend lipca. 

 

Elżbieta OgielaZałączone pliki:
 • Zaproszenie
 • Kalendarz wydarzeń
  << Sierpień 2020 >>
  Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
  0102
  03040506070809
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31