Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Kółko szachowe
2022-09-09

Kochani!
Od 20 września 2022 rozpoczynamy zajęcia szachowe w ramach kółka szachowego działającego przy MOKSiR w Czchowie. W tym roku patronat nad kółkiem obejmuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, które finansuje instruktora.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w obiektywie...

2016-01-19

W mroźne niedzielne popołudnie 17 stycznia sala kina Baszta pękała w szwach, nie ma tu żadnej przesady ponieważ wszyscy, którzy dotarli kilka minut po 15-tej musieli zajmować miejsca na holu. No cóż nie powinniśmy się dziwić, że publiczność tak licznie dopisała, przecież na czchowskiej scenie w tym dniu występowały gwiazdy.

Już od dwunastu lat najmłodsi mieszkańcy naszej gminy (i nie tylko) śpiewają piękne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne podczas Gminnego Przeglądu. W tym roku wystąpiło 47 uczestników. Temu świątecznemu wydarzeniu towarzyszył występ grupy teatralnej działającej przy Publicznym Przedszkolu w Czchowie.

Na widowni wśród małych artystów i ich rodzin zasiedli wyjątkowi goście: Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, który patronuje od samego początku Przeglądowi, Przewodniczący Rady Miejskiej w Czchowie Włodzimierz Rabiasz, Zastępca Burmistrza Tadeusz Płachta, Sekretarz Gminy Jarosław Gurgul oraz płk Jerzy Jankowski.

Nim rozpoczęliśmy kolędowanie Grupa Teatralna Rodziców zaprosiła wszystkich na bajkę o Śpiącej Królewnie. Był to naprawdę wyjątkowy występ, barwny i z humorem, a gra aktorska rodziców zachwyciła nie tylko młodszą ale  i starszą publiczność. Śpiąca Królewna – to już drugi spektakl w wykonaniu tej grupy.

Kulminacją niedzielnego spotkania było kolędowanie dzieci w wieku od trzech do dziewięciu  lat. Piękny śpiew naszych milusińskich rozbrzmiewał w całej sali, każdy występ był wyjątkowy i nagradzany przez publiczność gromkimi brawami. Było niezwykle miło, rodzinnie i nadal świątecznie. Po muzycznych prezentacjach Burmistrz Czchowa w imieniu władz samorządowych złożył wszystkim gościom życzenia noworoczne, a dzieciom biorącym udział w Przeglądzie pogratulował pięknego wykonania kolęd i pastorałek. Następnie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, pluszaki, książeczki i słodycze. Był to niezwykle miły widok - szczęśliwe dzieci, z uśmiechniętymi buziami odbierały upominki.

Po niebywale emocjonujących wydarzeniach artystycznych, które miały miejsce 17 stycznia br. w Czchowie, dostarczonych widzom przez najmłodszych jak i dorosłych artystów nastał czas na podziękowania za ich trud: dziękujemy wszystkim małym i dużym artystom za zaangażowanie się w tworzenie kultury; dzieciom za piękny śpiew i muzykę, aktorom występującym w przedstawieniu pt. „Śpiąca Królewna” za pracę, radość i uśmiech na twarzach widzów, nauczycielom PP w Czchowie: Małgorzacie Zyznawskiej-Maciasz i Aleksandrze Rybie za przygotowanie spektaklu od podszewki oraz Markowi Dudkowi za przygotowanie barwnej szaty muzycznej.  

 Elżbieta Ogiela 

Zapraszamy na foto relację. Foto Paulina Kumorek

Kalendarz wydarzeń
<< Październik 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31