Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Półkolonia - ostatnie wolne miejsca
2021-07-19


Wieczór z poezją połączony z promocją tomiku wierszy pt. „Moje Dylematy” Katarzyny Cetnarowskiej
2021-07-15


A już w sierpniu...
2021-06-29


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Wspaniała Spartakiada Przedszkolaka

2015-10-22

„Sport to zdrowie, każdy Ci to powie!!!”

             W trosce o rozwój zarówno fizyczny jak i psychiczny naszych milusińskich w lutym br. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej wystąpiło z wnioskiem do Zarządu Starostwa Powiatowego w Brzesku o dofinansowanie zadania pn. „Spartakiada Przedszkolaka”. Celem naszego zadania było  propagowanie wśród dzieci z terenu Powiatu Brzeskiego aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego, a także popularyzacja kultury fizycznej wśród najmłodszych, rozwijanie wrodzonych predyspozycji i sportowych zainteresowań, nauka reguł zdrowego współzawodnictwa, szacunku i tolerancji, pokazanie możliwości czerpania radości z życia poprzez udział w zabawach sportowych, oraz integracja dzieci z terenu Powiatu Brzeskiego.

            Finał projektu odbył się 21 października 2015 r. w Czchowie. I Spartakiadę Przedszkolaka rozpoczęliśmy uroczyście o godzinie 10-tej. Dzieci w kolorowych strojach sportowych stanęły na zbiórce w wyznaczonych miejscach, a następnie za uczniami z PSP w Czchowie niosącymi znicz i flagę olimpijską, przemaszerowały w defiladzie przez halę sportową. 

            Następnie pani Barbara Wojakiewicz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Czchowskiej przywitała serdecznie wszystkich małych sportowców, opiekunów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Przypomniała także bajkę o żółwiu i zającu, którzy pokłócili się kto jest szybszy, a ich spór miał rozwiązać wyścig. Zając zasnął pod drzewem, a żółw dotarł na metę jako pierwszy, a więc wyścig pokazał, że konsekwencja w dążeniu do celu jest ważniejsza od szybkości. Mali sportowcy jak się później okazało dobrze zapamiętali morał i świetnie się bawili. Pani Prezes wiele miłych słów skierowała także do zaproszonych gości dziękując im za objęcie honorowego patronatu oraz za okazane wsparcie; podziękowania za pomoc w organizacji spartakiady przekazała również na ręce dyrektorów szkół, przedszkoli i MOKSiRu. W tym miejscu należy przypomnieć, że Spartakiada Przedszkolaka jako zadanie publiczne wspierana była przez Zarząd Powiatu Brzeskiego.

            Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie małych sportowców oraz wysłuchanie hymnu olimpijskiego. Uroczyste ślubowanie brzmiało „OBIECUJĘ! Wykonywać wszystkie zadania i zabawy uczciwie, dokładnie i do końca”, a wszyscy sportowcy odpowiedzieli  OBIECUJĘ! 

            Na zaproszenie Stowarzyszenia odpowiedziały ważne osobistości: pan Andrzej Potępa Starosta Brzeski oraz pan Tadeusz Płachta Zastępca Burmistrza Czchowa, którzy dziękując za zaproszenie nie ukrywali radości z zaangażowania dzieci, rodziców i pedagogów w działania promujące kulturę fizyczną. Oficjalnego otwarcia Spartakiady Przedszkolaka dokonał Starosta Brzeski i od tej chwili rozpoczęły się zmagania sportowe.  

            Nim rozpoczniemy sprawozdanie ze sportowych rywalizacji przypomnimy kilka ważnych informacji dotyczących tego wydarzenia. Celem I Spartakiady Przedszkolaka było propagowanie wśród dzieci z terenu Powiatu Brzeskiego aktywności ruchowej dla zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Organizatorem Spartakiady było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, a honorowy patronat nad nią objęli Starosta Brzeski pan Andrzej Potępa i Burmistrz Czchowa pan Marek Chudoba. Partnerami Spartakiady byli: Publiczne Przedszkole w Czchowie, w Jurkowie i w Tymowej; Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie; Zespół Szkół i Przedszkola w Domosławicach i w Złotej; Zespół Szkół w Tworkowej oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie.

            W Spartakiadzie wzięły udział dzieci trzy- cztero- i pięcioletnie z terenu Powiatu Brzeskiego. Prowadzeniem konkurencji zajęłam się osobiście, a nieocenioną pomocą jako komisja sędziowska służyli Prezes Stowarzyszenia, dyrektorzy i nauczyciele przedszkoli i szkół biorących udział w Spartakiadzie oraz pracownicy MOKSiRu. Ocenie komisji podlegały: poprawność i czas wykonania zadań oraz umiejętność współdziałania w zespole. Opiekę medyczną nad małymi sportowcami sprawował pan Marek Bodek, który także pomocny był przy przeprowadzeniu i ocenie konkurencji.

            Jako pierwsi zmierzyli się najmłodsi sportowcy grupa 3-latków. Pierwszą konkurencją był wyścig z woreczkiem na głowie, kolejne to: rzut do celu, wielkie sprzątanie i strzał do bramki. „Maluchy” wspaniale radziły sobie ze wszystkimi zadaniami.

            Rywalizacja kolejnej grupy 4-latków dostarczyła również wiele emocji. Dzieci doskonale wykonywały wyznaczone zadania: przewożenie piłki taczką, toczenie piłki w tunelu, odszukiwanie par kart w zabawie mega memo, jak też uderzanie piłeczki kijem hokejowym do bramki.

            Starszaki jako ostatnia grupa wiekowa biorąca udział w Spartakiadzie wzorowo zademonstrowali swoje umiejętności, byli wręcz bezkonkurencyjni, a niektóre zadania w celu ustalenia kolejności wykonywali co najmniej dwa razy! Konkurencje: tor przeszkód, wyścig na kocykach, slalom z „jaśkiem” i segregacja śmieci były dla nich prawdziwą zabawą.

            Gdy udaliśmy się wypisywać dyplomy i przygotowywać nagrody pan Marek Bodek przeprowadził konkurencję dodatkową, tym razem adresowaną do naszych miłych pań nauczycielek - rzut do kosza. Panie starały się sprostać zadaniu i celnie umieszczały piłki w koszu!

            W międzyczasie dzieci zapełniały kolorowymi kółeczkami przygotowane kartony z literami. Finałem ich pracy było piękne hasło:  „Sport to zdrowie, każdy Ci to powie!”

            Dekoracji małych sportowców dokonał pan Tadeusz Płachta Zastępca Burmistrza Czchowa i pani Barbara Wojakiewicz Prezes Stowarzyszenia. Każda reprezentacja otrzymała nagrody rzeczowe i dyplomy, a dzieci dodatkowo otrzymały certyfikat potwierdzający zdobycie tytułu „Wzorowego Sportowca” podczas I Spartakiady Przedszkolaka.  

            Cała Spartakiada była bajecznie kolorowa; sportowe stroje naszych milusińskich, transparenty z hasłami promującymi nie tylko dane miejscowości ale także sport, okrzyki sportowe, rytmiczna muzyka i oczywiście elementy, które towarzyszą sportowcom na igrzyskach – flaga, znicz i hymn - nadały jej niezwykłego uroku. Dzieci, nauczyciele i rodzice wspaniale i bezgranicznie zaangażowani w każdy element Spartakiady, zapytani przez panią Prezes „czy za rok spotykamy się na kolejnej?” Chórem odpowiedzieli, że TAK! Trzeba przyznać, że było to dla nas ogromnie miłe. Cieszymy się, że podobało się (mamy nadzieje, że wszystkim). Gratulujemy przedszkolakom zapału i wyników!

            I Spartakiada Przedszkolaka organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej nie byłaby tak wspaniała bez zaangażowania i pomocy wielu osób. Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Potępie Staroście Brzeskiemu oraz Zarządowi Powiatu Brzeskiego za wsparcie zadania publicznego; dziękujemy dyrektorom i nauczycielom jednostek oświatowych biorących udział w Spartakiadzie; dziękujemy wszystkim małym sportowcom i ich rodzicom; dziękujemy panu Łukaszowi Pajorowi oraz panu Markowi Bodkowi za opiekę medyczną nad sportowcami; dziękujemy pani Annie Wojakiewicz-Skarżyńskiej dyrektorowi PG w Czchowie oraz pracownikom obsługi hali sportowej; dziękujemy jeszcze raz wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu spartakiady.

 

 

Elżbieta Ogiela

Dyrektor MOKSiRu

Kalendarz wydarzeń
<< Lipiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031