Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

UWAGA!!! WAŻNA INFORMACJA!!!
2020-04-21

 

Z przyjemnością informujemy, że od 20 kwietnia 2020 roku dziedziniec zamku w Czchowie jest otwarty do zwiedzania przez całą dobę.


Od 3 maja 2020 r. w niedziele i święta z wieży zamkowej w Czchowie o godzinie 12:00 rozbrzmiewać będzie czchowski hejnał.
2020-04-30
Dzięki zaangażowaniu, odwadze i sile wspaniałych trębaczy – Stanisławowi Piotrowskiemu, Józefowi Kozdrojowi i Andrzejowi Szląskiemu, z wieży zamkowej w Czchowie usłyszymy hejnał i pieśni Maryjne.


Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Już dziś rozpoczynamy XVI Baszta Jazz Festival w Czchowie

2015-07-02

Czchowski festival jazzowy posiada już swoją historię, której karty zapisuje piętnaście edycji. Ważną datą dla festivalu jest 1 lipca 2000 roku, wtedy to po paru latach marzeń wielu ludzi z czchowianinem Jackiem Mazurem na czele, udało się sprowadzić do naszego miasta aż trzy zespoły jazzowe, co pozwoliło nadać temu wydarzeniu rangę festivalu.

Przez piętnaście lat gościliśmy w Czchowie wiele zespołów oraz artystów z „pierwszej półki” naszej rodzimej sceny jazzowej jak również i zza granicy. Zaczynaliśmy od przysłowiowego „0” a teraz jesteśmy ważnym ośrodkiem jazzowym w Małopolsce. Ideą festivalu jest kontynuacja tradycji jazzowych Czchowa, poprzez propagowanie tego rodzaju sztuki i „zarażanie” nią młodych ludzi, którzy nie mają do niej bezpośredniego dostępu. Na tym polu możemy pochwalić się dużymi sukcesami. Do Czchowa ściągają rzesze fanów z całego kraju, a i nierzadko muzycznych turystów spoza jego granic (z Niemiec, Austrii, Słowacji, Czech, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych czy z Kanady). Nasz festival to muzyka głównie akustyczna, żywa, przyjemna a nawet taneczna, czego przykładem jest szalejąca publiczność, tańcząca podczas naszych koncertów.

W ramach festivalu prowadzimy działalność edukacyjną, kierowaną do artystów (bez względu na wiek). Jest to konkurs dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych „O Złotą Basztę”. Konkurs ten jest dodatkowym elementem propagowania muzyki jazzowej wśród młodych ludzi, a także stwarza możliwość prezentacji ich artystycznego dorobku. To tutaj młodzi muzycy, wokaliści występują wśród wspaniałych osobistości jazzowych i nabywają doświadczenie niezbędne w ich dalszej drodze artystycznej.

Wśród imprez towarzyszących festivalowi należy wymienić: najbarwniejszy jego element nowoorleańską paradę ulicami starego Czchowa, oraz aukcję prac plastycznych, z której dochód przeznaczymy tym razem na rehabilitację osób poszkodowanych w wypadkach.

Tegoroczna edycja festivalu odbędzie się 3-4-5 lipca 2015 r.

Tak jak już od kilku lat - Festival rozpocznie się w piątek – (tym razem 3-go lipca) tradycyjnie w „CAFE ORANŻERII” Hotelu „ŁAZISKA” –  Czchów Zapora. Piątkowe koncerty rozpoczniemy o godzinie 20.00, występem żeńskiego kwartetu saksofonowego z Krakowa „SAKSOFONARIUM”. Drugim zespołem tego wieczoru będzie „IWO JAZZ BAND” z Krosna. Natomiast na zakończenie piątkowego koncertu wystąpi zespół z Budapesztu „HOT CLUB OF HUNGARY”. To grupa będąca po raz pierwszy na naszym festivalu grająca tzw. „Happy Jazz” dający ogólnie radość. W tym dniu nie obędzie się bez tradycyjnego jam session tuż po zakończeniu koncertów, które jak znamy z poprzednich lat - trwa do bladego świtu.

Kolejny dzień festivalu (sobota) rozpoczniemy już od godziny 13.00. Wówczas w kinie „Baszta” rozpoczną się  próby uczestników Konkursu dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych „O ZŁOTĄ BASZTĘ 2015”. Około godziny 16.00 odbędzie przesłuchanie konkursowe. Natomiast o godzinie 18.30 nastąpi oficjalne otwarcie XVI Baszta Jazz Festivalu. Tym razem rozpocznie go zeszłoroczny zwycięzca „ZŁOTEJ TARKI” w Iławie - „NEW MARKET JAZZ BAND” z Nowego Targu. Prócz Nowotarżan zobaczymy w tym roku na scenie rynku zespół z Gliwic „ENERJAZZER”. Oczywiście wystąpi zaprzyjaźniony dozgonnie z Czchowem zespół „JAZZ BAND BALL ORCHESTRA”, który tym razem  będzie koncertował wraz z gościem specjalnym - z czeskiej Pragi JANEM SMIGMATOREM. To wspaniały wokalista, tańczący,  gwiżdżący artystycznie i stepujący showman. Tego wieczoru usłyszymy również znakomity Band z Warszawy „OLD TIMERS”. Wystąpią też laureaci „ZŁOTEJ BASZTY 2015”. Na zakończenie koncertu w tym dniu, usłyszymy jakże lubiany w Czchowie zespół krakowski „BOBA JAZZ BAND”.  I jak tradycja nakazuje - po koncertach na Rynku przenosimy się do „HOTELU ŁAZISKA”  na Zaporze, gdzie ciąg dalszy nastąpi w postaci tradycyjnego jam session.

Trzeci dzień Festivalu - to niedziela i „Jazz na plaży” oraz „Jazz na wodzie”. Zaczynamy już w samo południe punktualnie o 12.00 koncertem młodzieżowego Big Bandu „ROŻNÓW”. Ponadto wystąpi zespół „NEW MARKET JAZZ BAND” z Nowego Targu, grając naprzemiennie na statku i na scenie na plaży z zespołem „R.B. DIXIE FIVE” z Tarnowa. Będzie można posłuchać ponownie żeński kwartet saksofonowy „SAKSOFONARIUM” oraz tarnowską „LELIWĘ JAZZ BAND”.

 

 

Do zobaczenia w Czchowie!

Kalendarz wydarzeń
<< Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31