Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Zapraszamy na zajęcia sportowe PIASTA
2023-01-18


Był to piękny, wyjątkowy i poruszający Koncert Kolęd i Pastorałek
2023-01-03

Wieczorną porą w Nowy Rok, w kościele parafialnym w Czchowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek dedykowany Wojtusiowi Kiełbasie, mieszkańcowi Biskupic Melsztyńskich.


Kółko szachowe
2022-09-09

Kochani!
Od 20 września 2022 rozpoczynamy zajęcia szachowe w ramach kółka szachowego działającego przy MOKSiR w Czchowie. W tym roku patronat nad kółkiem obejmuje Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, które finansuje instruktora.


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Niezwykłe połączenie muzyki i humoru – 8 marca w Czchowie

2023-03-15

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień w naszej społeczności. Rokrocznie na spotkanie kulturalne zapraszamy Panie aktywnie społecznie, poświęcające czas dla mieszkańców naszej gminy, współpracujące z nami na wielu płaszczyznach. W tym roku takie wydarzenie odbyło się dokładnie 8 marca. Dla naszych wspaniałych Pań, zorganizowaliśmy koncert uczniów ze szkoły muzycznej I stopnia w Domosławicach oraz występ Kabaretu EWG.

Wydarzenie to finansowaliśmy z dotacji celowej Nr EZK.032.4.2023.KH,  ze środków budżetu Gminy Czchów, z przeznaczeniem na dofinansowanie cyklu działań kulturalno-edukacyjnych dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Gminy Czchów.

Z ogromną przyjemnością 8 marca, w kinie Baszta, witaliśmy wszystkie Panie, które zdecydowały się spędzić z nami czas.

W prowadzenie do pierwszej części wydarzenia, jak i całą konferansjerkę prowadził Tadeusz Płachta, który jak zawsze bawił swoim humorem i błyskotliwością.

Koncert przygotowany przez uczniów Szkoły Muzycznej w Domosławicach był „perełką kulturalną na torcie”. Sandra Stępek (sopran), Zofia Bandyk (sopran), oraz Łukasz Gądek (baryton) przy akompaniamencie Jana Baciaka na fortepianie, wykonali utwory operowe takie jak „The Man I love”, „I got plenty o nuttin” – arii z opery „Porgy and Bess”, czy „Think of me” – arii z opery „Upiór w Operze”, które można było słuchać i słuchać, a na utalentowanych artystów patrzeć i patrzeć. Było pięknie.  

Gdy otarliśmy łzy wzruszenia, kabaret EWG (znany również jako Eksportowy Wytwór Gminny) reprezentowany przez Stanisława Janickiego, Ryszarda Mazura i Grzegorza Wyrwas, sprawił, że znów zaczęliśmy płakać, lecz tym razem ze śmiechu. Panowie swoimi żartami, jak i piosenkami zabawiali całą salę przybyłych gości, tym samym napawając nas swoją energią i radością.

Zwieńczeniem tego miłego spotkania było wręczenie Paniom kwiatów, breloczków z logiem Gminy Czchów oraz napisem „Super Kobieta” i słodkich babeczek, ufundowanych przez piekarnię Nakielny.

Niezwykle miło było nam patrzeć na zadowolone twarze naszych Pań, i słyszeć ciepłe komentarze „wspaniałe wydarzenie, … niezwykłe połączenie muzyki i humoru, … bardzo dziękujemy, … miły wieczór, … niezwykła niespodzianka…”.

W tym miejscu, pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania tej wyjątkowej uroczystości. Dziękujemy:

- Markowi Chudobie Burmistrzowi Czchowa, Tadeuszowi Płachcie Zastępcy Burmistrza, Jarosławowi Gurgulowi Sekretarzowi Gminy, Monice Kurzydło Skarbnikowi Gminy, Krystynie Hołyst kierownikowi referatu Edukacji, Zdrowia i Kultury UM, za wsparcie finansowe i merytoryczne;

- Kazimierzowi Wojnickiemu Dyrektorowi Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach, oraz Stanisławowi Duda, za przygotowanie poruszającego koncertu;

- artystom ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach: Sandrze Stępek, Zofii Bandyk, Łukaszowi Gądek oraz akompaniatorowi Janowi Baciak za niezwykły występ;

- Piotrowi Nakielnemu za ufundowanie wyśmienitych babeczek z Piekarni Nakielny.

Podsumowując kolejne wydarzenie kulturalne w tym roku, możemy stwierdzić, że cieszyło się popularnością i należało do bardzo udanych. Lekkie i przyjemne, zarówno edukowało jak i dostarczało uśmiechu. Pozdrawiamy serdecznie wszystkie Panie i dziękujemy za wspólne spotkanie.

W imieniu organizatorów

Elżbieta Ogiela dyrektor MOKSiR wraz z współpracownikami

 

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków budżetu Gminy Czchów,
na podstawie umowy dotacji celowej Nr EZK.032.4.2023.KH z przeznaczeniem na dofinansowanie cyklu działań kulturalno-edukacyjnych dzieci, młodzieży
i dorosłych z terenu Gminy Czchów.

Kalendarz wydarzeń
<< Marzec 2023 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031