Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

KONKURS "POLSKA SMAKUJE NA BOŻE NARODZENIE"
2020-11-25

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziłu w konkursie "Polska smakuje na Boże Narodzenie".


Nabór do Piasta - trwa!
2020-09-11

Jeśli Twoja pasją jest piłka nozna - przyjdź do nas!


Od 3 maja 2020 r. w niedziele i święta z wieży zamkowej w Czchowie o godzinie 12:00 rozbrzmiewać będzie czchowski hejnał.
2020-04-30
Dzięki zaangażowaniu, odwadze i sile wspaniałych trębaczy – Stanisławowi Piotrowskiemu, Józefowi Kozdrojowi i Andrzejowi Szląskiemu, z wieży zamkowej w Czchowie usłyszymy hejnał i pieśni Maryjne.


Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Tym, którzy oddali życie w walce o naszą Niepodległość - gminne uroczystości z okazji 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

2019-11-12

Gminne uroczystości związane z 101 rocznicą Odzyskania Niepodległości odbyły się 11 listopada 2019 roku w Czchowie. Mszę świętą koncelebrowali ks. Ryszard Biernat proboszcz parafii Czchów oraz ks. Mariusz Żuczek proboszcz parafii Tymowa. W tym dniu odwiedziliśmy groby żołnierzy poległych podczas I wojny światowej. Wspólna modlitwa, poświęcenie żołnierskich grobów, wysłuchanie pieśni patriotycznych, złożenie kwiatów przez władze samorządowe w asyście harcerzy, w obecności Pocztów Sztandarowych OSP i szkół gminy Czchów szczególnie podniośle oddały cześć, tym którzy oddali życie w walce o naszą niepodległość.

O godzinie 12-tej w kinie Baszta przy akompaniamencie Strażackiej Orkiestry Dętej ze Złotej wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski, po którym  odbyła się część artystyczna.

Niezwykle wymowne wspomnienie wydarzeń historycznych sprzed 100 lat ukazała grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im św. Urszuli Ledóchowskiej w Tymowej.

Podczas tegorocznego koncertu z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach z wielką uwagą wsłuchaliśmy się m.in. w mazurki, polonezy, etiudy Fryderyka Chopina, pieśni Stanisława Moniuszki oraz utwory skomponowane przez Grzegorza Majkę (kompozytora, dyrygenta i nauczyciela Szkoły Muzycznej w Domosławicach). Występy zespołów muzycznych pod kierunkiem Violetty Synycji, Grzegorza Majki, Natalii Warzechy-Karkus oraz solowe Jadwigi Czarneckiej, Krystyny Man Li Szczepańskiej, a na zakończenie Urszuli Borzęckiej i Grzegorza Majki były pełne pięknych brzmień i niezwykłych emocji.

Wszystkim uczestnikom gminnych uroczystości z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę serdecznie dziękujemy!

 

E. Ogiela

 

PODZIĘKOWANIA

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w Obchodach 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, a w szczególności dziękujemy:

- ks. Ryszardowi Biernatowi proboszczowi parafii Czchów oraz ks. Mariuszowi Żuczkowi proboszczowi parafii Tymowa za celebrę mszy świętej,

- Pocztom Sztandarowym Ochotniczych Straży Pożarnych oraz szkół z terenu Gminy Czchów,

- druhom Strażackiej Orkiestry Dętej ze Złotej i jej kapelmistrzowi Eugeniuszowi Grzance,

- zuchom, harcerzom, młodzieży szkolnej,

- uczniom, nauczycielom:  Agacie Roczniak, Magdalenie Bednarek, Marii Fyda, Radosławowi Żurkowi, dyrektorowi szkoły Łucynie Krzyżak – z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Tymowej,

- uczniom, nauczycielom: Violettcie Synycja, Natalii Warzecha-Karkus, Krystynie Man Li Szczepańskiej, Urszuli Borzęckiej i Grzegorzowi Majce oraz dyrektorowi Kazimierzowi Wojnickiemu Zespołu Szkół i Przedszkola im. Ks. prof. Józefa Tischnera w Domosławicach, 

za zaangażowanie w przygotowania i udział w obchodach święta patriotycznego oraz za przedstawienie części artystycznej.

Elżbieta Ogiela

Dyrektor MOKSiR w Czchowie

Kalendarz wydarzeń
<< Styczeń 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031