Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Zapowiedź mobilnej gry terenowej "Wiktoria Witosa. Z Czchowa do Warszawy"
2020-09-25


Zapowiedź mobilnej gry terenowej "Wiktoria Witosa. Z Czchowa do Warszawy"
2020-09-25


Zapowiedź mobilnej gry terenowej "Wiktoria Witosa. Z Czchowa do Warszawy"
2020-09-25


Zapowiedź mobilnej gry terenowej "Wiktoria Witosa. Z Czchowa do Warszawy"
2020-09-25


Nabór do Piasta - trwa!
2020-09-11

Jeśli Twoja pasją jest piłka nozna - przyjdź do nas!


Od 3 maja 2020 r. w niedziele i święta z wieży zamkowej w Czchowie o godzinie 12:00 rozbrzmiewać będzie czchowski hejnał.
2020-04-30
Dzięki zaangażowaniu, odwadze i sile wspaniałych trębaczy – Stanisławowi Piotrowskiemu, Józefowi Kozdrojowi i Andrzejowi Szląskiemu, z wieży zamkowej w Czchowie usłyszymy hejnał i pieśni Maryjne.


Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Gminne Dożynki - cz. II

2019-09-09

Program artystyczny zainaugurował występ Strażackiej Orkiestry Dętej ze Złotej. Następnie konferansjer Marcin Walkowicz w imieniu organizatorów Święta Plonów w Czchowie powitał wszystkich zebranych gości. W tym dniu zaszczycili nas swoją obecnością: Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Urszula Augustyn, Anna Czech, Norbert Kaczmarczyk oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Burmistrz Czchowa Marek Chudoba, Wójt Gminy Iwkowa Bogusław Kamiński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Czchowie Alicja Mordarska wraz z Radnymi, Zastępca Burmistrza Czchowa Tadeusz Płachta, Sekretarz Gminy Czchów Jarosław Gurgul, delegat Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej Powiatu Brzeskiego Włodzimierz Rabiasz, kapelmistrz Strażackiej Orkiestry Dętej ze Złotej Eugeniusz Grzanka wraz z jej muzykami, Komendant Gminny OSP Gminy Czchów Piotr Musiał wraz z druhami, sołtysi, dyrektorzy szkół i przedszkoli Gminy Czchów, dyrektorzy i kierownicy gminnych instytucji i referatów Urzędu Miejskiego w Czchowie oraz grupa dożynkowa z Tymowej i przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich.

 Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i  podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. To również czas refleksji nad tym, jak ważna jest ludzka solidarność i współdziałanie – aby było z czego dożynkowy chleb upiec i sprawiedliwie go dzielić. Chleb dożynkowy Burmistrz Czchowa Marek Chudob przyjął od Alicji Mordarskiej – Przewodniczącej Rady Miejskiej w Czchowie oraz Jerzego Wojakiewicza - Przewodniczącego Rady Dzielnicy Czchów i Dominika Kotasa Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Czchów.  Następnie wraz z członkami zespołu Mali Czchowianie częstował nim gości.   

W kolejnej części dożynek podziwialiśmy występ artystyczny  mieszkańców Tymowej. Blisko pięćdziesiąt osób w różnym wieku, z ogromnym wdziękiem śpiewało piosenki o tematyce żniwnej promując nasz rodzinny folklor i tradycje ludowe. Radość z zebranych plonów, którą okazywali artyści, udzielała się wszystkim widzom. Występ był bardzo piękny, profesjonalnie wykonany i nagradzany kilkukrotnie brawami. Na zakończenie grupa dożynkowa wręczyła gospodarzowi gminy Czchów symboliczny wieniec upleciony z tegorocznych kłosów zbóż.   

Po ośpiewaniu wieńca głos zabrali: Burmistrz Czchowa, Posłowie na Sejm RP, Starosta Brzeski oraz Wójt Gminy Iwkowa. W swoich wystąpieniach przekazywali pozdrowienia, podziękowania i wyrazy najwyższego szacunku dla wszystkich Rolników z Gminy Czchów.

Następnie Burmistrz wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej wręczył rolnikom oraz sołtysom i przewodniczącym KGW symboliczne bochny chleba oraz okolicznościowe dyplomy, dziękując za trud na roli oraz pracę społeczną na rzecz gminy Czchów.

         Po części oficjalnej na scenie pojawił się Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Mali Czchowianie. Miło było patrzeć, jak młodzi artyści pięknie kultywowali zarówno w śpiewie jak i w tańcu nasze tradycje. Publiczność reagowała niezwykle spontanicznie i oklaskiwała ich występ.  

 

 

Fot. Paulina Kumorek-Wiatr, Katarzyna Kornaś

Kalendarz wydarzeń
<< Październik 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031