Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

UWAGA!!! WAŻNA INFORMACJA!!!
2020-04-21

 

Z przyjemnością informujemy, że od 20 kwietnia 2020 roku dziedziniec zamku w Czchowie jest otwarty do zwiedzania przez całą dobę.


Od 3 maja 2020 r. w niedziele i święta z wieży zamkowej w Czchowie o godzinie 12:00 rozbrzmiewać będzie czchowski hejnał.
2020-04-30
Dzięki zaangażowaniu, odwadze i sile wspaniałych trębaczy – Stanisławowi Piotrowskiemu, Józefowi Kozdrojowi i Andrzejowi Szląskiemu, z wieży zamkowej w Czchowie usłyszymy hejnał i pieśni Maryjne.


Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Spełniajmy dziecięce marzenia!

2019-06-03

Dzieci, jak i my dorośli, mamy różne marzenia, ale zawsze tym największym i najważniejszym jest zdrowie. Dlatego też 2 czerwca włączyliśmy się w walkę o zdrowie czteroletniej Zuzi. Akcja zbierania funduszy na leczenie maleńkiej Zuzi towarzyszyła nam przez cały czas. Dzięki ofiarności gości, którzy chętnie wrzucali datki do puszek, kwota ponad 900 tysięcy, która jest niezbędna do dalszego leczenia dziewczynki, będzie bardziej osiągalna. Fundusze zbierał Społeczny Komitet „Armia Królowej Zuzi”. Do akcji włączyli się: Miasto Czchów, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie, Rada Rodziców Ośrodka Szkolno- Wychowawczego ze Złotej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie.

Piękne, słoneczne popołudnie zgromadziło na dziedzińcu liczną publiczność. Najpierw były życzenia dla dzieci, a potem piękny występ Zespołu Mali Czchowianie. Członkami zespołu, który istnieje od 1997 roku, są dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Zespół na swoim koncie ma trzy wyjątkowe nagrody. Pierwsza to wygrana w XII. Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Łoniowej i udział w festiwalu „Święto Dzieci Gór” (opiekunami zespołu wówczas byli: Aleksandra Ryba i Stanisław Gurgul). Trzecia to udział w V Festiwalu Muzycznym dla dzieci z cyklu „Piosenka, uśmiech i my” w Warszawie oraz udział w dekoracji nadania Orderu Uśmiechu Annie Bernat (opiekunami zespołu byli: s. Marta Niemiec, Monika Głowacka-Oleksy, Paulina Kumorek, Stanisław Gurgul). Trzeba przyznać, że zapewne król Kazimierz Wielki nie spodziewał się takich tańców na jego zamku. Zespół pięknie zatańczył i zaśpiewał, tworząc żywy i wielobarwny obraz naszego folkloru. Występ urzekł publiczność, która domagała się bisów. I tak też się stało, a na dodatek z naszymi „gwiazdami” można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

W kolejnej części wydarzenia zaprosiliśmy dzieci na spotkanie z iluzją, która wymaga od najmłodszych kreatywności i wyobraźni, a to z kolei jest bardzo ważne przy rozwoju każdego dziecka. I tak magik Victor Feboo zabrał nas w świat magii i czarów. Podczas występu, dzieci i dorośli byli zapraszani na scenę, aby pomóc czarodziejowi wypowiadać magiczne zaklęcia i wykonywać tajemnicze ruchy, dzięki którym niemożliwe stało się możliwe. Myślę, że ten pokaz dostarczył wszystkim wiele śmiechu i zabawy.

Oczywiście nie obyło się bez konkursów i nagród, balonów i baniek mydlanych. Mam nadzieję, że wyjątkowa sceneria, piękna pogoda i ciekawe atrakcje sprawiły, że niedziela 2 czerwca będzie długo wspominana przez małych i dużych, jako barwny i aktywny dzień.

Na zakończenie serdeczne dziękuję wszystkim osobom, które pomagały nam w przygotowaniach i realizacji wydarzenia „Spełniajmy dziecięce marzenia”! 

 

Elżbieta Ogiela Dyrektor MOKSiRu w Czchowie
Kalendarz wydarzeń
<< Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31