Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

UWAGA!!! WAŻNA INFORMACJA!!!
2020-04-21

 

Z przyjemnością informujemy, że od 20 kwietnia 2020 roku dziedziniec zamku w Czchowie jest otwarty do zwiedzania przez całą dobę.


Od 3 maja 2020 r. w niedziele i święta z wieży zamkowej w Czchowie o godzinie 12:00 rozbrzmiewać będzie czchowski hejnał.
2020-04-30
Dzięki zaangażowaniu, odwadze i sile wspaniałych trębaczy – Stanisławowi Piotrowskiemu, Józefowi Kozdrojowi i Andrzejowi Szląskiemu, z wieży zamkowej w Czchowie usłyszymy hejnał i pieśni Maryjne.


Ważne informacje dla zwiedzających!
2019-11-15

Od 15 listopada 2019 r. do 15 marca 2020r. Zamek w Czchowie jest otwarty od godz. 9:00 do godz. 16:00.

Serdecznie zapraszamy!


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Dni Czchowa - niedziela

2018-07-30

W niedzielę imprezę rozpoczęliśmy o godzinie 15-tej „spacerkiem po Czchowie”. Pomimo ulewnego deszczu, który nieco nas zaskoczył, byli chętni na zwiedzanie naszego uroczego miasteczka. Pogoda troszkę pokazała nam „swoje humory”, padał rzęsisty deszcz, nad miasteczko nadciągały burzowe chmury. I właśnie z tego powodu godzina rozpoczęcia II dnia Święta Czchowa nieco przesunęła się na późniejszą. Gdy aura pozwoliła nam rozpocząć zabawę zaprosiliśmy dzieci do udziału w grach, konkursach, zabawach prowadzonych przez panie z MOKSiRu. Na dzieci czekały również: stoisko Stowarzyszenia Passe-Partout, które realizowało kampanię społeczną „Mali bohaterowie – bezpieczeństwo najmłodszych na co dzień - II edycja” (akcję sfinansowano ze środków Fundacji PZU), w ramach którego można było obejrzeć „ciekawe filmiki z morałem i przestrogą”, pokonać slalom w alkogooglach oraz uczestniczyć w instruktażu udzielania pierwszej pomocy; stoisko informacyjno-edukacyjne Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, gdzie najmłodsi brali udział w konkursach tematycznych, wykonywali rysunki, kolorowali malowanki a także mogli pomalować sobie buzie wybierając jedną z wielu fantazyjnych kompozycji.

Kolejne ciekawe stoiska to stoisko z rękodziełem lokalnych artystów oraz informacyjne, dotyczące realizacji projektu partnerskiego, którego liderem jest Tarnowska Organizacja Turystyczna. Gmina Czchów jako jeden z partnerów obecnie realizuje dwa zadania inwestycyjne związane ze Wzgórzem Zamkowym oraz Czchowską Basztą. Są to projekty pn.: „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap I – Grodzisko – Miejski Park Zieleni i Wypoczynku w miejscowości Czchów – zwiększenie atrakcyjności Gminy Czchów poprzez aranżację Wzgórza Zamkowego”, oraz „Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap II – Grodzisko – Miejski Park Zieleni i Wypoczynku  w miejscowości Czchów „NA SZLAKU MILITARNO - HISTORYCZNYM” – budowa oferty turystycznej Gminy Czchów”. Głównym celem partnerskiego projektu jest zwiększenie dostępności atrakcji przyrodniczych i kulturowych subregionu tarnowskiego, poprzez rozbudowę infrastruktury technicznej i rekreacyjnej.

Stałym elementem niedzielnego święta jest akcja „Kup książkę dla Biblioteki’’, której podsumowanie odbyło się o godzinie 19-tej.  

            Niedzielna scena muzyczna, to również koncert laureatów XII Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Majstersztyk”, podczas którego wystąpili: Kinga Leszczyńska, Lena Motak, Emilia Pachocińska, Magdalena Leszczyńska, Milena Kupiec, Justyna Waśkowska, Kamila Wojakiewicz, Maksymilian Drużkowski, Patryk Ledziński, Jakub Motak, Wiktoria Białek, Gabriel Jędryka, Angelika Potera, Beata Kamińska, Natalia Czuba i Sylwia Motak. 

            Tuż po koncercie „młodziutkich gwiazd” na scenie pojawił się zespół „MAS”, którego założycielem jest Magdalena Skorupska z Czchowa (kompozytorka, autorka tekstów oraz wokalistka). Tak, jak można się było spodziewać koncert był wspaniały. Teksty, muzyka i aranżacje młodej artystki sprawiły na publiczności ogromne wrażenie. Gratulacje dla całego zespołu MAS, który w niedzielę wystąpił w składzie: piano - Piotr Michalik, gitara elektryczna – Miłosz Potoczny, gitara basowa – Konrad Skwarło, perkusja – Przemek Kuta i oczywiście Magdalena Skorupska – wokal.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół „LOKA”. Grupa rockandrollowa wykonała pełen energii koncert, łącząc taneczne rytmy z przebojowymi melodiami. W Czchowie usłyszeliśmy piosenki, które szybko stały się hitem i podbijały radiowe listy przebojów. Były to m.in.: „Atom miłości”, „Na przekór”, „Tańczę sam”, „D.N.A.”, „Sztylet i kosmos” oraz "Prawdziwe powietrze" (domyślam się, że słowa tej piosenki jeszcze długo będziemy sobie nucić: „Zawracamy rzeki bieg, zahaczamy o … Czchów (kosmos)”).

Po koncertach gwiazd w sobotę i w niedzielę na scenie pojawiał się DJ Mungo, za którego sprawą kostka brukowa na Rynku zamieniła się w parkiet taneczny.

 

Pozdrawiając uczestników Dni Czchowa dziękujemy wszystkim za udział, mając nadzieję, że dostarczyliśmy Państwu dobrą zabawę.

 

Organizatorzy MOKSiR Czchów

 

Elżbieta Ogiela

 

 

Fot. Paulina Kumorek

Kalendarz wydarzeń
<< Sierpień 2020 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31