Miejski Ośrodek
Kultury Sportu i Rekreacji
w Czchowie

Polecane wydarzenia

Półkolonia - ostatnie wolne miejsca
2021-07-19


Wieczór z poezją połączony z promocją tomiku wierszy pt. „Moje Dylematy” Katarzyny Cetnarowskiej
2021-07-15


A już w sierpniu...
2021-06-29


Turystyka Pielgrzymkowa w gminie Czchów
2016-06-14
Bogato zdobione kościoły w gminie Czchów stanowią atrakcyjną perełkę dla miłośników turystyki pielgrzymkowej. Zapraszamy do zwiedzania!


Ważne informacje tele-adersowe dla TURYSTY
2016-06-14

Informacje / Information / Touristen Auskunft


Tak wiele do odkrycia - Zaprasza Gmina Czchów
2016-06-14

Gmina Czchów – idealne miejsce wypoczynku dla Ciebie!


"OD SZCZYTU DO SZCZYTU" - Odwiedź 45 miejsc i odkryj nieznane...
2015-11-30
Mateusz i Angelika - aktywni i kreatywni pasjonaci górskich wędrówek ruszają z nową akcją w okolicach Jeziora Rożnowskiego. Projekt "od Szczytu do Szczytu" zakłada, odwiedzenie przez turystów 45 najatrakcyjniejszych wzniesień i szczytów w siedmiu gminach: Iwkowej, Łososinie Dolnej, Laskowej, Czchowie, Lipnicy Murowanej, Gródku nad Dunajcem i Korzennej.


Premiera sztuki "Św. Franciszek"

2018-04-09

Św. Franciszek

8 kwietnia 2018 roku w sali kina Baszta w Czchowie odbyła się premiera sztuki „Św. Franciszek”. Przygotowania do realizacji przedsięwzięcia rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Grupa teatralna, której początki istnienia sięgają kilka lat wstecz, zapragnęła ponownie spotykać się i stworzyć sztukę dla dorosłego widza. Wybór tematu podyktowany był głosem papieża Franciszka, który przekazuje nam przesłania św. Franciszka. Ideałem św. Franciszka było wyrzeczenie się wszystkiego i życie w całkowitym ubóstwie. Czuł wewnętrzne pragnienie niesienia pomocy ubogim oraz przestrzegania pokoju. Te wartości dla św. Franciszka były niezmiernie ważne.

Należy również przypomnieć, że pierwsze kroki grupa teatralna stawiała u boku Publicznego Przedszkola w Czchowie realizując zadania mające na celu poszerzenie oferty edukacyjnej przedszkola. W ramach tej działalności powstało kilka bajek dla najmłodszych oraz jasełka. Obecnie czchowska grupa teatralna ściśle współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. W ramach współpracy oraz realizacji tego spektaklu z budżetu Ośrodka pokryte zostały m.in. koszty wypożyczenia strojów oraz nagrania audio spektaklu.

Powracając do niedzielnego wydarzenia, to grupa teatralna pod kierownictwem Aleksandry Ryby podjęła się niezwykle trudnego wyzwania, ukazania wielkiej miłości św. Franciszka do Boga i ludzi. Trzeba przyznać, że ich poświęcenie i praca przyniosła wspaniały efekt. Poruszenie publiczności, łzy i owacje pojawiające się podczas spektaklu, świadczyły o  jego wadze i odbiorze.

„Trzeba było Go widzieć, trzeba było Go słyszeć…” te słowa wypowiedziane przez aktora, bezpośrednio mówiły o św. Franciszku, jednakże po obejrzeniu spektaklu możemy powiedzieć, że znajdują one odzwierciedlenie w całym przedsięwzięciu. Wspaniała gra aktorska, która bezpośrednio przekazywała nam wszystkim „dźwięki miłości św. Franciszka”, dobór muzyki, opracowanie scenografii, a przede wszystkim ciężka praca reżysera zasługuje na ogromne wyróżnienie i podziękowanie.

W spektaklu wzięli udział:

aktorzy: Agnieszka Baczewska-Kuca, Sabina Sacha, Teresa Dobranowska, Małgorzata Wojakiewicz, Małgorzata i Rafał Kozdrój, Andrzej Szymaszek, Andrzej Smolskyi, Grzegorz Baczewski, Krzysztof Dymek;

muzyka: Marek Dudek;

sufler: Jolanta Krupa;

reżyser: Aleksandra Ryba.

 

Drodzy artyści

Niezmiernie było nam miło obejrzeć tą wspaniałą sztukę o „św. Franciszku” w waszym wykonaniu. Dziękujemy Wam wszystkim za chęć tworzenia pięknej sztuki o ważnych przesłaniach oraz za chęć dzielenia się z nami Waszą pasją!

 

Elżbieta Ogiela

Dyrektor MOKSiRu w Czchowie

 

Kalendarz wydarzeń
<< Lipiec 2021 >>
Pn Wt Śr Cz Pt Sb N
01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031